Kunst aan tafel
Home /
Kunst aan tafel
/

Kunst aan tafel

Waar kunst, koken en kwetsbaarheid elkaar ontmoeten

Kunst aan tafel in het Veem

Afgelopen donderdag veranderde Het Veem voor het eerst in een bijzondere plek van ontmoeting. Zo’n 35 kwetsbare Amsterdammers kwamen hier samen voor een warme maaltijd – maar Kunst aan Tafel is méér dan samen eten.

Elke week staat een kunstwerk van een Amsterdamse kunstenaar centraal, gekoppeld aan een menselijk thema zoals eenzaamheid, hoop, vertrouwen, verslaving of stigmatisering. Geïnspireerd door de kunst delen deelnemers persoonlijke verhalen. Ook de kunstenaar, ervaringsdeskundigen en zorgprofessionals schuiven aan, waardoor gesprekken ontstaan die bijdragen aan begrip, verbinding en nieuwe inzichten.

Kunst aan tafel
“Tussen kunst en koken ontstaat ruimte om elkaar echt te zien.”
Henny Heijmans, grondlegger van Koken Verbindt

Afgelopen donderdag stond het net verschenen stripboek Ervaringskracht centraal. Het stripboek vertelt op een toegankelijke en beeldende manier over de belangrijke rol van ervaringsdeskundigen in de GGZ en hoe hun kennis en ervaring bijdragen aan herstel en begrip.

Kunst aan tafel

Wil jij ook iets betekenen?

Kom koken met je collega’s, vrienden of familie. In een groep van max. 5 personen bedenk je zelf het menu, doe je boodschappen (ca. €135) en kook je voor 35 gasten een klein voorgerecht, hoofdgerecht en dessert. Natuurlijk eet je zelf gezellig mee.

Kunst aan Tafel is een initiatief van KokenVerbindt en Stichting Drugspastoraat, met partners De Regenboog Groep, HVO-Querido, Arkin/Mentrum en Amsterdamse kunstenaars.

 

Meer informatie?

Kijk op de website KokenVerbindt of neem contact op met Christel Scholten van DSP-groep.

Christel Scholten
Contactpersoon

Christel Scholten

“Van complexiteit naar de kern.”